facebook
Strona GłównaGaleriaFilmy
Strefa przedszkolaka
Informacje o szkole
Strefa ucznia
Strefa rodzica
Biblioteka
Kronika
Egzaminy
Polecane książki

KWIECIEŃ
Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój…..Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć…. Zresztą czy warto? Przecież od razu widać, że słodko nie będzie…A jednak aż korci, żeby do niego zagadać – Nowy jest taki irytujący!

Komu jest trudniej? Nowemu czy reszcie klasy ? Zwykle rację ma „reszta”, bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem?MARZEC
Książeczka zawiera krótkie opowiadania dla ducha.
Każda historyjka to mądrość duchowa w pigułce, która sprawia, że czytelnik stawia sobie bardzo ważne pytania.

Cyt.” -Tatusiu, ile płacą ci za jedną godzinę pracy?.
-Czterdzieści euro.
-Oto 40 euro. Kupuję jedną godzinę twego czasu. Dla siebie!”


LUTY
Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała?
Czy można ich zatrzymać?
Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim.
Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie.
Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego?
Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie.

źródło opisu: http://muza.com.pl/
źródło okładki: http://muza.com.pl/


STYCZEŃ
Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych. Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania.

Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/40781/trzy-metry-nad-niebem
GRUDZIEŃ
"Trzecia córka Jacka i Joanny, siostra Dominiki, Wiktorii i Maksymiliana. Historia jej przyjścia na świat i cudownego wyzdrowienia będzie jednym z dowodów świętości w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Jana Pawła II. Wielka wiara jej matki we wstawiennictwo Czarnej Madonny i pomoc z nieba Naszego Wielkiego Rodaka spowodowały, że Gloria Maria żyje i wspaniale się rozwija!"


źródło opisu: Pomoc Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa, 2008 źródło okładki: http://www.gloriamaria.pl/


LISTOPAD
Książką do której zachęcam to, biografia św. Dominika Savio napisana przez św. Jana Bosko. Stanowi prawdziwy klejnot świadczący o wielkiej wartości szkoły Świętego Wychowawcy.


PAŹDZIERNIK
Dzięki tej książeczce poznacie pewnego chłopca, który pozostawiony sam sobie w wieku czternastu lat zmierza do godnej pożałowania drogi. Pewnego dnia spotyka Pana i………. Zanurzając się w lekturze znajdziecie uczynki godne podziwu i naśladowania. Ale to właśnie autentyczna postać Michała wykraczająca poza przeciętne życie nastolatka sprawia, że lektura jest bardzo interesująca.


WRZESIEŃ
Historia Prawdziwa. "Poruszająca historia małego chłopca, który w szczery, prosty sposób opisuje swój pobyt w niebie. Każdy powinien przeczytać tę ciekawą, przekonującą książkę - dla tych gotowych na podróż do nieba będzie inspiracją; niepewnym zaś mały chłopiec wskaże słuszną drogę. Jak powiedział Colton: Niebo istnieje, naprawdę!"
źródło opisu: Internet
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecane
288,562 unikalne wizyty
Design created by Salezjankli | Coded by Salezjanki
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.