facebook
Strona GłównaGaleriaFilmy
Strefa przedszkolaka
Informacje o szkole
Strefa ucznia
Strefa rodzica
Biblioteka
Kronika
Egzaminy
GOŚĆ Z AMERYKI


W czwartek, tj. 19 lutego 2015 r. naszą szkołę odwiedził Amerykanin – Anthony Such. Nasz gość obecnie mieszka w Jastrzębiu - Zdroju i pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w jednej z prywatnych szkół.
Anthony przeprowadził lekcję dla III klasy gimnazjum. Uczniowie mieli okazję posłuchać
i pokonwersować w języku angielskim. Dowiedzieliśmy się, co spowodowało, że mieszkaniec Florydy znalazł się w naszym mieście i jak mu się u nas podoba. Uczniowie posłuchali jego niesamowitych opowieści o służbie w amerykańskim wojsku, pracy w charakterze kowboja, pobycie w Korei Południowej, gdzie zatrudniony był jako nauczyciel języka angielskiego i programista, a wszystko wzbogacone zostało niezwykle ciekawymi zdjęciami. Wszystkich zadziwiła ilość nieprawdopodobnych przeżyć w tak młodym wieku. Spotkanie zwieńczone zostało sportową rozgrywką w tenisa stołowego z udziałem uczniów i Anthony’ego.
Uczniowie zobaczyli , że nauka języka angielskiego jest bardzo ważna i przydaje się podczas podróży po całym świecie...
Serdecznie dziękujemy za wizytę i prezentację!Salezjanki dnia 27.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
WYRWIJ SIĘ... DO GÓRYSZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Każdy z nas ma swoje góry: górę zniechęcenia, samotności, górę choroby, górę nieporozumień i kłótni, górę udawania czy hipokryzji… Czasem wydaje się, że są nie do pokonania. To nie prawda!!!
W czasie naszych tegorocznych rekolekcji będziemy zdobywać szczyty – biblijne i te nasze osobiste, bo ze szczytu świat wygląda INACZEJ.
Zapraszam do wspólnej wędrówki na Górę Karmel, Horeb, Górę Przemienienia, Golgotę, Górę Wniebowstąpienia…
Wędrówka momentami będzie ekstremalna, ale dzięki temu na szczycie satysfakcja będzie większa!!!
Warunek pierwszy – WYRWAĆ SIĘ… z domu, ze szkoły, z codzienności, z zabezpieczeń… STAĆ CIĘ NA TO?

Tegoroczne rekolekcje przeżywać będziemy w Wiśle Jaworniku. Wybieramy się tam w dwóch grupach:
2-4 marca 2015 r. - klasy II GIM i II LO
9-11 marca 2015 r. - klasy I GIM i III GIM.
Szczegóły u wychowawców.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW, ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ DO TOWARZYSZENIA NAM MODLITWĄ!
Salezjanki dnia 21.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
SPOTKANIE RADY RODZICÓW


W najbliższy poniedziałek - 23 lutego, o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie Rady Rodziców w ramach ewaluacji wewnętrznej. Do udziału zapraszamy również pozostałych Rodziców.
Pracując metodą PROFILU SZKOŁY spróbujemy określić poziom realizacji INDYWIDUALIZACJI PRACY Z UCZNIAMI ZDOLNYMI I POTRZEBUJĄCYMI WSPARCIA.
SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!Salezjanki dnia 21.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
NASI FINALIŚCI


Jak każdego roku nasi uczniowie brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się z trzech przedmiotów:
matematyki - Piotr Mirosław, Mateusz Szczurek - kl. III, Marcin Kukla - kl. II i Filip Jasiński - kl. I
fizyki - Mateusz Szczurek - kl. III
chemii - Bartosz Głaz - kl. II.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się z fizyki i chemii.

MATEUSZU I BARTKU - GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNYCH PRZYGOTOWAŃ DO FINAŁU!!!Salezjanki dnia 18.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
PROJEKT EDUKACYJNY DLA SZÓSTOKLASISTÓW - SĄ JESZCZE MIEJSCA!!!


„Tajemnice Świata oczami przyrody”
W naszej szkole od 26 lutego 2015 r. będzie realizowany projekt edukacyjny dla uczniów klas VI SP.
Projekt składa się z 10 zajęć warsztatowych, prowadzonych przez nauczycieli przedmiotów
przyrodniczych i matematyki. Podczas zajęć uczniowie odpowiedzą na pytania: Co może dżdżownica?,
Co widzi moje oko?, Dlaczego woda jest źródłem życia?, DNA- cud natury? Czy wiem co jem? i wiele innych…

Planowana jest jedna grupa projektowa, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły.
SZCZEGÓŁY - ZAKŁADKA SFERA SZÓSTOKLASISTY.
ZAPRASZAMY!!!Salezjanki dnia 18.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 18 lutego - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tym razem jako INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z WYCHOWAWCAMI.
Wychowawcy będą do dyspozycji w godz. 17.00 - 18.30.
Wyjątek: wychowawca kl I GIM - środa - w godz. 16.15 - 17.20 oraz w piątek - w godz. 10.00 - 12.00.Salezjanki dnia 15.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
WARSZTATY INTERAKTYWNE HACKERSPACE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner organizuje cykl warsztatów interaktywnych Hackerspace dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu (w soboty) od listopada 2014 r. do lipca 2015 r.
Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: 6−12 lat oraz 10+.
Dla grupy wiekowej 10+ przygotowane będą m.in. zajęcia:
• Lutowanie SMD – uczestnicy będą lutować i uruchamiać układ elektroniczny z dostarczonych części SMD, poznają i zrozumieją zasadę jego działania;
• Programowanie Arduino – uczestnicy zapoznają się z programowaniem w języku C/C++, podstawami elektroniki cyfrowej i programowania mikrokontrolerów, następnie samodzielnie wymyślą układ, złożą moduły elektroniczne i napiszą oprogramowanie realizujące przyjęte założenia;
• Technologie rozwijające kreatywność – to krótka demonstracja robotów i sprzętu wykorzystującego m.in. technologie MaKey MaKey oraz Tinker-Bots;
• Podstawy programowania webowego – podstawy działania sieci, budowanie aplikacji webowej;
• Samochodzik zdalnie sterowany mikrokomputerem RaspberryPi – prowadzący opowiedzą co to są mikrokomputery, do czego się ich używa, jak podłączyć do nich diody, silniki i inne podzespoły, jak podłączyć kamerę do mikrokomputera; końcowym efektem zajęć będzie pokonywanie toru przeszkód zmontowanym przez uczestników samochodzikiem z kamerą;
• Rozwiązywanie zadań matematycznych za pomocą języka Python – praktyczne stosowanie komputera w dziedzinie matematyki (na poziomie gimnazjalnym);
• Ujarzmić pingwina – warsztaty poprowadzą uczestników w tajemniczy świat open source, prowadzący przybliżą podstawy Linuxa i pakietu LibreOffice.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenia na adres e-mail: biblioteka.amerykanska@us.edu.pl.
Liczba miejsce ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.


(informacja za: http://www.us.edu.pl/warsztaty-interaktywne-hackerspace-dla-dzieci-i-mlodziezy)Salezjanki dnia 12.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
XII TYDZIEŃ DUCHOWOŚCI SALEZJAŃSKIEJ

W dniach 26 – 30 stycznia w naszej szkole przeżywaliśmy XII Tydzień Duchowości Salezjańskiej. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że bohaterem tych dni był św. Jan Bosko. Tradycyjnie już, każdego dnia poszczególne grupy - a w tym roku było ich 10, w tym jedna nauczycielska – rywalizowały wykonując różne zadania. Siostra Małgorzata zatroszczyła się o ich różnorodność. Pierwszego dnia – tak dla rozgrzewki - krzyżówka dotyczące życia naszego świętego i ogólnie świata salezjańskiego. Potem tabele z datami, miejscowościami, nazwiskami – na szczęście uczestnicy mogli korzystać z tekstów źródłowych – więc i Pani Justyna cieszyła się dodatkowym zainteresowaniem biblioteką szkolną. Szczyt „ruchu” nastąpił w dniu, kiedy w różnych miejscach szkoły umieszczone zostały krótsze lub dłuższe fragmenty myśli ks. Bosko – wszyscy biegali po szkole i w tajemnicy przed innymi grupami starali się je spisać i ułożyć. Salezjańskiej radości dodał fakt, że zadanie to było na czas. Nie brakło również zadania plastycznego, puzzli i … a to już nasza tajemnica. Ostatniego dnia każda z grup przygotowywała scenkę na podstawie wcześniej wylosowanego fragmentu wydarzenia z życia Jana Bosko.
Chyba dla wszystkich Tydzień Duchowości był okazją do ponownego spotkania z ks. Bosko, ale również bycia razem – we wspólnocie, nabywania umiejętności współpracy, sprawdzeniem odpowiedzialności, wytrwałości i radosnego przyjmowania codziennych wyzwań.
ZAPRASZAMY DO GALERII!!!Salezjanki dnia 07.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
PODZIĘKOWANIA


Kochani
Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólne świętowanie 200-lecia urodzin ks. Bosko i Rodzinny Kulig. Mam nadzieję, że - również dla Was to były piękne wydarzenia, do których chętnie powracacie myślami. Duchowość salezjańska to duchowość codzienności odnoszonej do Boga, a takie momenty pokazują, że potrafimy i chcemy łączyć pracę i zabawę, świętowanie i modlitwę, młodość i doświadczenie, radość i zwyczajność…
Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali te dwa wydarzenia i uświetnili je swoją obecnością.
KSIĄDZ BOSKO JEST Z NAS DUMNY!!!


ZAPRASZAMY DO GALERII!!!Salezjanki dnia 28.01.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
RODZINNY KULIG

Styczeń w kalendarzu salezjańskim to miesiąc bardzo szczególny. Dlatego tym razem SWIM był dla nas okazją do rodzinnej wyprawy do Wisły (uczniowie, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele, siostry). Pierwszą informację mamy dla niedowiarków – był śnieg!!!
O godzinie 12.30 spotkaliśmy się w autokarze i z radością wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu czekały już na nas konie i usłane kocami sanie.Zmieniliśmy więc środek lokomocji. Po kuligu nasze święto przeniosło się do szałasu, gdzie posileni ciepłym posiłkiem przystąpiliśmy do śpiewu i zabaw. Czas minął nieubłaganie szybko i … wróciliśmy do Jastrzębia.
Święty Franciszek Salezy został godnie uczczony!!!


ZAPRASZAMY DO GALERII!!

Salezjanki dnia 19.01.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
PROJEKT EDUKACYJNY DLA SZÓSTOKLASISTÓW


„Tajemnice Świata oczami przyrody”
W naszej szkole od 26 lutego 2015 r. będzie realizowany projekt edukacyjny dla uczniów klas VI SP.
Projekt składa się z 10 zajęć warsztatowych, prowadzonych przez nauczycieli przedmiotów
przyrodniczych i matematyki. Podczas zajęć uczniowie odpowiedzą na pytania: Co może dżdżownica?,
Co widzi moje oko?, Dlaczego woda jest źródłem życia?, DNA- cud natury? Czy wiem co jem? i wiele innych…

Planowana jest jedna grupa projektowa, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły.
SZCZEGÓŁY - ZAKŁADKA SFERA SZÓSTOKLASISTY.
ZAPRASZAMY!!!Salezjanki dnia 16.01.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecane
288,519 unikalne wizyty
Design created by Salezjankli | Coded by Salezjanki
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.