SPOTKANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 10 GRUDNIA 2014 r. Po spotkaniach z wychowawcami rozpoczną się konsultacje z nauczycielami.
Przed i po zebraniach będzie możliwość nabycia kartek świątecznych i ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły - dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Sudanu.
Początek spotkań godz. 17.00.

Salezjanki dnia 09.12.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
PROJEKT PROFILAKTYCZNY ZAKOŃCZONY

27 listopada 2014 r. o godz. 10.00 W Domu Zdrojowym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali efekt końcowy - spektakl profilaktyczny - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Działań Kulturalnych, Edukacyjnych i Ekologicznych „Wzrastaj”, jego autorka była Agnieszka Korbel. Spektakl reżyserowała aktorka p. Katarzyna Dendys-Kosecka.

reportaż przygotowany przez JASNEt.pl Link

AUTORKOM I MŁODZIEŻY - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Salezjanki dnia 09.12.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KRYPTONIM INVENTIO

Duszpasterstwo młodzieżowe Sióstr Salezjanek i Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS) serdecznie zaprasza Wszystkich sympatyków oraz przyjaciół - WIĘC RÓWNIEŻ CIEBIE - do tajnej akcji o kryptonimie "Inventio".
Startujemy w sobotę 29 listopada!!!
Wieczorem każdego poprzedzającego dnia na stronie DM Link zamieszany będzie kolejny etap akcji.
Już jest wprowadzenie :)

PS. OSOBY O SŁABYCH NERWACH - NIECH LEPIEJ NIE ZACZYNAJĄ!

PRZEDSTAWIENIE NASZYCH UCZNIÓW

27 listopada 2014 r. o godz. 10.00 W Domu Zdrojowym uczniowie naszej szkoły zaprezentują efekt końcowy - spektakl profilaktyczny - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Wzrastaj”.
Wcześniej mieli możliwość udziału w warsztatach profilaktycznych, teatralnych, charakteryzacji.

RODZICÓW I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ! To jedyna szansa!!!

ZAPROSZENIE NA KULIG

Uczniów, rodziców, rodzeństwo, nauczycieli… serdecznie zapraszamy na SALEZJAŃSKI KULIG,
który odbędzie się 24 stycznia 2015 r. w Dolinie Białej Wisełki.
W programie: kulig, ognisko w „Chacie Góralskiej” i wiele wspaniałej zabawy
Koszt: 42 zł
Zapisy : do 10 grudnia u s. Joanny

ZAPRASZAMY!

SWIM i CECYLIADA

Już za nami kolejny Salezjański Wieczór Integracyjno-Maryjny, który odbył się 24 listopada 2014 r.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 17.00 - od prezentacji tego, co potrafimy w kolejnej edycji "Mam talent". Ustalając werdykt jury miało "ciężki orzech do zgryzienia". Potem wspólna zabawa. Całość zakończyliśmy Eucharystią.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE!

Salezjanki dnia 20.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
ZAWODY PŁYWACKIE

19 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Gimnazjalnych. Oto wyniki:
Anna Bac - II miejsce w kategorii dziewcząt - styl klasyczny i III miejsce - styl grzbietowy;
Julia Długosz - III miejsce w kategorii dziewcząt - styl dowolny;
Kamil Karzełek - I miejsce w kategorii chłopców - styl grzbietowy i III miejsce - styl motylkowy.
Wyniki sztafety - dziewczęta zdobyły II miejsce, chłopcy miejsce IV.
W klasyfikacji drużynowej - III miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Salezjanki dnia 20.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

10 listopada 2014 r. uczeń klasy II naszego gimnazjum - Szymon Czerwiński - zdobył III miejsce w IV Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski.
SZYMONIE, SERDECZNE GRATULACJE!!!

Salezjanki dnia 12.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KONKURS KALIGRAFICZNY

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, a często również zdobionego artystycznie. Do około 1960 roku była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego, mającym na celu doskonalenie pisma odręcznego. Kaligrafia była także przedmiotem kształtującym charakter i cierpliwość.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.
2. Wybór tekstu kaligraficznego jest dowolny. Format A4.
3. Każdy tekst powinien być podpisany ołówkiem w następujący sposób: imię i nazwisko, wiek, adres, telefon.
4. Prace należy dostarczyć do 17 listopada br. do biblioteki szkolnej.
5. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
6. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 12 listopada 2014 r. Tym razem będziemy mieli okazję poznać p. Hannę Pasterny, która podzieli się refleksjami dotyczącymi wspierania dzieci w ich dorastaniu do samodzielności, wytrwałości i konsekwencji. Poza tym wychowawcy podsumują I ćwiartkę nauki.
Przed zebraniami będzie możliwość nabycia kartek świątecznych i ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły - dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Sudanu.
Początek spotkań godz. 17.00.

UROCZYSTOŚĆ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Wychowywać dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli." To zdanie św. Jana Bosko umieszczone w programie wychowawczym szkoły zobowiązuje nas do troski kształtowania w młodych postaw patriotycznych.
Dlatego 10 listopada nie mogło zabraknąć refleksji dotyczącej wydarzeń sprzed 96 lat.
Część historyczna akademii doprowadziła nas do przywołania salezjańskich wychowanków, którzy potrafili być wierni do końca... Bł. Piątka Poznańska (pięciu nastolatków zgilotynowanych w 1942 r.) i Danuta Siedzikówna (zamordowana w 1946 r.) stają się dla współczesnych młodych postaciami godnymi naśladowania. Niech 11 listopada towarzyszy nam to pytanie: Czy stać nas dziś na patriotyzm?