UROCZYSTOŚĆ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Wychowywać dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli." To zdanie św. Jana Bosko umieszczone w programie wychowawczym szkoły zobowiązuje nas do troski kształtowania w młodych postaw patriotycznych.
Dlatego 10 listopada nie mogło zabraknąć refleksji dotyczącej wydarzeń sprzed 96 lat.
Część historyczna akademii doprowadziła nas do przywołania salezjańskich wychowanków, którzy potrafili być wierni do końca... Bł. Piątka Poznańska (pięciu nastolatków zgilotynowanych w 1942 r.) i Danuta Siedzikówna (zamordowana w 1946 r.) stają się dla współczesnych młodych postaciami godnymi naśladowania. Niech 11 listopada towarzyszy nam to pytanie: Czy stać nas dziś na patriotyzm?

Salezjanki dnia 10.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KONKURSY PRZDMIOTOWE

Zbliżają się terminy etapów szkolnych konkursów przedmiotowych. Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie naszej szkoły przystąpią do nich w dwóch gimnazjach: w Gimnazjum Nr 8: j. polski, biologia, historia i w Gimnazjum Nr 9: matematyka, j. angielski, geografia, chemia. Szczegóły i regulaminy u nauczycieli prowadzących, na tablicy ogłoszeń lub na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach Link

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

Salezjanki dnia 04.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
I ĆWIARTKA

Przypominam, że 7 listopada kończymy I ćwiartkę. Do tego dnia każdy uczeń i rodzic uzyskają informacje o dotychczasowych sukcesach edukacyjnych.

ŻYCZĘ ZADOWOLENIA Z UZYSKANYCH EFEKTÓW!!!

Salezjanki dnia 04.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
ZEBRANIE RADY RODZICÓW
Serdecznie zapraszam

członków Rady Rodziców na kolejne spotkanie

- poniedziałek 3 listopada 2014 r. , godz. 18.00.

Salezjanki dnia 31.10.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM
POMAGAMY HOSPICJUM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły znajdują czas i ochotę, by podjąć się kwesty na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju. Kwesta będzie miała miejsce na cmentarzu parafialnym przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie, od godziny 8.00 do 16.00.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mieli odwagę się zaangażować!!!

Salezjanki dnia 31.10.2014 Kategoria: Newsy · Drukuj
PODZIĘKOWANIA