JASTRZĘBSKI KOROWÓD TRZECH KRÓLI

Serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Absolwentom, którzy wzięli udział w Pierwszym Jastrzębskim Korowodzie Trzech Króli.

Nasza Wspólnota Wychowawcza spotkała się 6 stycznia 2015 r. o godz. 11.30 pod Domem Świętego Jacka.
Towarzyszyliśmy Królowi Melchiorowi, który poprowadził grupę zieloną.

MAM NADZIEJĘ, ŻE SPOTKAMY SIĘ W PRZYSZŁYM ROKU!!!

Salezjanki dnia 02.01.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
SPOTKANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 10 GRUDNIA 2014 r. Po spotkaniach z wychowawcami rozpoczną się konsultacje z nauczycielami.
Przed i po zebraniach będzie możliwość nabycia kartek świątecznych i ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły - dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Sudanu.
Początek spotkań godz. 17.00.

Salezjanki dnia 09.12.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
PROJEKT PROFILAKTYCZNY ZAKOŃCZONY

27 listopada 2014 r. o godz. 10.00 W Domu Zdrojowym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali efekt końcowy - spektakl profilaktyczny - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Działań Kulturalnych, Edukacyjnych i Ekologicznych „Wzrastaj”, jego autorka była Agnieszka Korbel. Spektakl reżyserowała aktorka p. Katarzyna Dendys-Kosecka.

reportaż przygotowany przez JASNEt.pl Link

AUTORKOM I MŁODZIEŻY - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Salezjanki dnia 09.12.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KRYPTONIM INVENTIO

Duszpasterstwo młodzieżowe Sióstr Salezjanek i Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS) serdecznie zaprasza Wszystkich sympatyków oraz przyjaciół - WIĘC RÓWNIEŻ CIEBIE - do tajnej akcji o kryptonimie "Inventio".
Startujemy w sobotę 29 listopada!!!
Wieczorem każdego poprzedzającego dnia na stronie DM Link zamieszany będzie kolejny etap akcji.
Już jest wprowadzenie :)

PS. OSOBY O SŁABYCH NERWACH - NIECH LEPIEJ NIE ZACZYNAJĄ!

PRZEDSTAWIENIE NASZYCH UCZNIÓW

27 listopada 2014 r. o godz. 10.00 W Domu Zdrojowym uczniowie naszej szkoły zaprezentują efekt końcowy - spektakl profilaktyczny - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Wzrastaj”.
Wcześniej mieli możliwość udziału w warsztatach profilaktycznych, teatralnych, charakteryzacji.

RODZICÓW I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ! To jedyna szansa!!!

ZAPROSZENIE NA KULIG

Uczniów, rodziców, rodzeństwo, nauczycieli… serdecznie zapraszamy na SALEZJAŃSKI KULIG,
który odbędzie się 24 stycznia 2015 r. w Dolinie Białej Wisełki.
W programie: kulig, ognisko w „Chacie Góralskiej” i wiele wspaniałej zabawy
Koszt: 42 zł
Zapisy : do 10 grudnia u s. Joanny

ZAPRASZAMY!

SWIM i CECYLIADA

Już za nami kolejny Salezjański Wieczór Integracyjno-Maryjny, który odbył się 24 listopada 2014 r.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 17.00 - od prezentacji tego, co potrafimy w kolejnej edycji "Mam talent". Ustalając werdykt jury miało "ciężki orzech do zgryzienia". Potem wspólna zabawa. Całość zakończyliśmy Eucharystią.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE!

Salezjanki dnia 20.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
ZAWODY PŁYWACKIE

19 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Gimnazjalnych. Oto wyniki:
Anna Bac - II miejsce w kategorii dziewcząt - styl klasyczny i III miejsce - styl grzbietowy;
Julia Długosz - III miejsce w kategorii dziewcząt - styl dowolny;
Kamil Karzełek - I miejsce w kategorii chłopców - styl grzbietowy i III miejsce - styl motylkowy.
Wyniki sztafety - dziewczęta zdobyły II miejsce, chłopcy miejsce IV.
W klasyfikacji drużynowej - III miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Salezjanki dnia 20.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

10 listopada 2014 r. uczeń klasy II naszego gimnazjum - Szymon Czerwiński - zdobył III miejsce w IV Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski.
SZYMONIE, SERDECZNE GRATULACJE!!!

Salezjanki dnia 12.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KONKURS KALIGRAFICZNY

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, a często również zdobionego artystycznie. Do około 1960 roku była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego, mającym na celu doskonalenie pisma odręcznego. Kaligrafia była także przedmiotem kształtującym charakter i cierpliwość.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.
2. Wybór tekstu kaligraficznego jest dowolny. Format A4.
3. Każdy tekst powinien być podpisany ołówkiem w następujący sposób: imię i nazwisko, wiek, adres, telefon.
4. Prace należy dostarczyć do 17 listopada br. do biblioteki szkolnej.
5. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
6. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.

Salezjanki dnia 10.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 12 listopada 2014 r. Tym razem będziemy mieli okazję poznać p. Hannę Pasterny, która podzieli się refleksjami dotyczącymi wspierania dzieci w ich dorastaniu do samodzielności, wytrwałości i konsekwencji. Poza tym wychowawcy podsumują I ćwiartkę nauki.
Przed zebraniami będzie możliwość nabycia kartek świątecznych i ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły - dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Sudanu.
Początek spotkań godz. 17.00.

Salezjanki dnia 10.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj