SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

10 listopada 2014 r. uczeń klasy II naszego gimnazjum - Szymon Czerwiński - zdobył III miejsce w IV Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski.
SZYMONIE, SERDECZNE GRATULACJE!!!

Salezjanki dnia 12.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KONKURS KALIGRAFICZNY

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, a często również zdobionego artystycznie. Do około 1960 roku była w Polsce przedmiotem nauczania początkowego, mającym na celu doskonalenie pisma odręcznego. Kaligrafia była także przedmiotem kształtującym charakter i cierpliwość.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.
2. Wybór tekstu kaligraficznego jest dowolny. Format A4.
3. Każdy tekst powinien być podpisany ołówkiem w następujący sposób: imię i nazwisko, wiek, adres, telefon.
4. Prace należy dostarczyć do 17 listopada br. do biblioteki szkolnej.
5. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
6. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam Rodziców naszych uczniów na kolejne spotkanie - środa 12 listopada 2014 r. Tym razem będziemy mieli okazję poznać p. Hannę Pasterny, która podzieli się refleksjami dotyczącymi wspierania dzieci w ich dorastaniu do samodzielności, wytrwałości i konsekwencji. Poza tym wychowawcy podsumują I ćwiartkę nauki.
Przed zebraniami będzie możliwość nabycia kartek świątecznych i ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły - dochody przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Sudanu.
Początek spotkań godz. 17.00.

UROCZYSTOŚĆ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Wychowywać dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli." To zdanie św. Jana Bosko umieszczone w programie wychowawczym szkoły zobowiązuje nas do troski kształtowania w młodych postaw patriotycznych.
Dlatego 10 listopada nie mogło zabraknąć refleksji dotyczącej wydarzeń sprzed 96 lat.
Część historyczna akademii doprowadziła nas do przywołania salezjańskich wychowanków, którzy potrafili być wierni do końca... Bł. Piątka Poznańska (pięciu nastolatków zgilotynowanych w 1942 r.) i Danuta Siedzikówna (zamordowana w 1946 r.) stają się dla współczesnych młodych postaciami godnymi naśladowania. Niech 11 listopada towarzyszy nam to pytanie: Czy stać nas dziś na patriotyzm?

KONKURSY PRZDMIOTOWE

Zbliżają się terminy etapów szkolnych konkursów przedmiotowych. Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie naszej szkoły przystąpią do nich w dwóch gimnazjach: w Gimnazjum Nr 8: j. polski, biologia, historia i w Gimnazjum Nr 9: matematyka, j. angielski, geografia, chemia. Szczegóły i regulaminy u nauczycieli prowadzących, na tablicy ogłoszeń lub na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach Link

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

Salezjanki dnia 04.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
I ĆWIARTKA

Przypominam, że 7 listopada kończymy I ćwiartkę. Do tego dnia każdy uczeń i rodzic uzyskają informacje o dotychczasowych sukcesach edukacyjnych.

ŻYCZĘ ZADOWOLENIA Z UZYSKANYCH EFEKTÓW!!!

Salezjanki dnia 04.11.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
ZEBRANIE RADY RODZICÓW
Serdecznie zapraszam

członków Rady Rodziców na kolejne spotkanie

- poniedziałek 3 listopada 2014 r. , godz. 18.00.

Salezjanki dnia 31.10.2014 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj
KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM
POMAGAMY HOSPICJUM

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły znajdują czas i ochotę, by podjąć się kwesty na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju. Kwesta będzie miała miejsce na cmentarzu parafialnym przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie, od godziny 8.00 do 16.00.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mieli odwagę się zaangażować!!!

Salezjanki dnia 31.10.2014 Kategoria: Newsy · Drukuj
PODZIĘKOWANIA