XII TYDZIEŃ DUCHOWOŚCI SALEZJAŃSKIEJ

W dniach 26 – 30 stycznia w naszej szkole przeżywaliśmy XII Tydzień Duchowości Salezjańskiej. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że bohaterem tych dni był św. Jan Bosko. Tradycyjnie już, każdego dnia poszczególne grupy - a w tym roku było ich 10, w tym jedna nauczycielska – rywalizowały wykonując różne zadania. Siostra Małgorzata zatroszczyła się o ich różnorodność. Pierwszego dnia – tak dla rozgrzewki - krzyżówka dotyczące życia naszego świętego i ogólnie świata salezjańskiego. Potem tabele z datami, miejscowościami, nazwiskami – na szczęście uczestnicy mogli korzystać z tekstów źródłowych – więc i Pani Justyna cieszyła się dodatkowym zainteresowaniem biblioteką szkolną. Szczyt „ruchu” nastąpił w dniu, kiedy w różnych miejscach szkoły umieszczone zostały krótsze lub dłuższe fragmenty myśli ks. Bosko – wszyscy biegali po szkole i w tajemnicy przed innymi grupami starali się je spisać i ułożyć. Salezjańskiej radości dodał fakt, że zadanie to było na czas. Nie brakło również zadania plastycznego, puzzli i … a to już nasza tajemnica. Ostatniego dnia każda z grup przygotowywała scenkę na podstawie wcześniej wylosowanego fragmentu wydarzenia z życia Jana Bosko.
Chyba dla wszystkich Tydzień Duchowości był okazją do ponownego spotkania z ks. Bosko, ale również bycia razem – we wspólnocie, nabywania umiejętności współpracy, sprawdzeniem odpowiedzialności, wytrwałości i radosnego przyjmowania codziennych wyzwań.
ZAPRASZAMY DO GALERII!!!

Salezjanki dnia 07.02.2015 Kategoria: Bez kategorii · Drukuj