Artykuły » 2014/2015 » Wycieczka szkolna
Wycieczka szkolna
23 czerwca 2015 r.
Tego dnia cała klasa I gimnazjum oraz większość klasy II gimnazjum i kilka osób z klasy III gimnazjum udało się na bardzo bogatą w treści poznawcze wycieczkę. Swoją podróż rozpoczęli od kremówek na wadowickim rynku. Następnie podzieleni na dwie grupy zwiedzili muzeum Św. Jana Pawła II. Kolejnym punktem był Ogród Doświadczeń imię Stanisława Lema w Krakowie, gdzie podstawą wizyty było zwiedzanie polegające na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający uczestniczyli w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Ostatnim punktem wycieczki była Wieliczka, gdzie również podzieleni na dwie grupy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania kopalni. Przy szybie Daniłowicza poznali swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowiedział im o historii i tajemnicach Kopalni. Przewodnik przypomniał także uczestnikom Legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Podczas zwiedzania nie zabrakło cudownej kaplicy, w której znajduje się jedyny w Europie podziemny kościół, gdzie zwiedzający mogą podziwiać podziemny pomnik Jana Pawła II. Ta unikalna solna rzeźba znajduje się na głębokości 101 metrów, w kaplicy Św. Kingi. Po pysznym posiłku w podziemnej karczmie, uczestnicy zostali zaproszeni na film 5D, po którym przyszedł czas powrotu na powierzchnię oraz do domu. Pomimo zmęczenia uczestnikom dopisywał bardzo dobry nastrój do końca wycieczki.

Napisane przez Salezjanki dnia 11.11.2015 Kategoria: 2014/2015 · 655 czytań · Drukuj